| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
O autorze
Zakładki:
1. made by eight do kupienia w:
Image Hosted by ImageShack.us
2. 8 TU I TAM
3. po polsku okołokraftowo
4. dizajn
5. kreatywna zagramanica
Filcowanie/felt


licznik odwiedzin:.:.:.:.:.:.:.:.: Zdjęcia, tekst i pomysły przedstawione na tym blogu są mojego autorstwa (jeśli tak nie jest- to jest to wyraźnie zaznaczone). Proszę ich nie kopiować, nie publikować ani nie wykorzystywać w inny sposób bez mojej zgody. :.:.:.:.:.:.:.:.:. : : made by eight : : . - Flickriver
sobota, 24 stycznia 2009
Chleb po przejściach
Najpierw się naczytałam setek przepisów na zakwas żytni. Kilka z nich wypróbowałam- totalna porażka.

W końcu trafiłam na blog Pracownia wypieków i na super prosty przepis na zakwas żytni. Musiałam wypróbować skoro taki prosty! No i rzeczywiście zakwas bąbelkował jak szalony i nawet wypłynął z naczynia w którym sobie dojrzewał.

W dzień kiedy miałam zabrać się za pieczenie dopadła mnie zaraza w postaci gorączki, dreszczy i zawrotów głowy. Przerwa w życiorysie, moim i zakwasu. Myślałam, że nie przetrwa dnia bez dokarmiania, ale dał radę!

Jak tylko poczułam się nieco lepiej do zakwasu wrzuciłam resztę składników na chleb (ok 1 kg mąki razowej- licząc tą dorzucaną do dokarmiania zakwasu, sól, wody tyle by całość miała konsystencję gęstego ciasta racuchowego) + odrobinkę suchych drożdży, bo zakwas mógł być jeszcze zbyt słaby, bo młody. Część zakwasu odłożyłam na następny raz.

Postanowiłam upiec chleb w maszynie do pieczenia chleba.
Rósł sobie pięknie, więc poszłam się kurować do łóżka. Obudził mnie okropny smród-  to ciasto wylało się na grzałki :/  Siła zakwasu + drożdży to było jednak trochę za dużo. Ciasto było jeszcze płynne więc je szybko przelałam do podłużnej foremki i wrzuciłam do piekarnika.

Po godzinie pieczenia chleb był gotowy. Gdyby od razu piec w piekarniku potrzebne byłyby 2 foremki.

Chleb ma już 3 dni i nadal jest wyśmienicie świeży, wilgotny i smaczny.


wtorek, 20 stycznia 2009
Albumy multiwnuczkowe
sześciownuczkowy:
i trójwnuczkowy:

Jutro dzień babci, pojutrze dzień dziadka!
środa, 14 stycznia 2009
Sikorka
Słoninka na patyku zwabiła sikorki na mój kuchenny parapet. Cieszą się sikorki, bo mają co jeść, cieszy się kot, bo ma na co patrzeć ;) i cieszę się ja bo ptaki to wdzięczny temat dla człowieka z aparatem fotograficznym. Trudno było ich nie spłoszyć, ale kilka zdjęć zza firanki mam:with texture from: playing with brushes
wtorek, 13 stycznia 2009
Jeszcze w temacie Christmas
Mam jeszcze zaległości bożonarodzeniowe ;)
Popełniłam o ostatnich chwilach przed świętami kilka kartek dla frendsów. Mam nadzieję, że te co leciały za ocean już tam są , a nie dojdą na Wielkanoc ;)
Kilka z nich:

Kartki dla dziewczyn z HoA w tym roku miały formę ATC i jeszcze są w drodze, więc sezonu świątecznego jeszcze nie zamykam.
poniedziałek, 12 stycznia 2009
Znów koty do zadań specjalnych!
Oficjalny serwis aukcyjny WOŚP. Kup lub sprzedaj
cokolwiek - tak też możesz pomóc

Finał był co prawda wczoraj, ale jeszcze można wystawiać przedmioty na aukcję WOŚP. Cel jak co roku szczytny. Postanowiłam znów wystawić kocie fanty:Kliknięcie na obrazek odsyła do strony z aukcją. Zapraszam do licytowania!A na częstochowskiej stronie WOŚP`u niespodzianka- mój osobisty bratanek :D
 

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 71